Świadczenie za pobyt w szpitalu to nawet kilkaset złotych dziennie.

Assistance w polisach obejmuje również transport medyczny.

W przypadku poważnego zachorowania konsultacja wyników badań z lekarzami na całym Świecie to również cecha dobrych ubezpieczeń na życie.

Możliwe jest uzyskanie zwrotu kosztu leków.

Świadczenia wypłacane są także za urodzenie się dziecka a nawet wnuka.

Ubezpieczeniem mogą zostać objęci rodzice i teściowie pracownika.

Grupowe ubezpieczenia na życie mogą być również rozszerzone o prywatną opiekę medyczną.

Polisa na życie powinna być dopasowana do potrzeb pracowników.

Jaki powinien być zakres grupowego ubezpieczenia na życie ?

Polisy Allianz AXA Generali PZU Warta Ergo Hestia
Ubezpieczenie na życie dla Seniora
Świadczenie za urodzenie dziecka lub wnuka
Grupowe ubezpieczenie zdrowotne
Refundacja lekarstw
Transport medyczny
Konsultacje wyników badań
Świadczenia za pobyt w szpitalu

Wyjaśnienie niektórych pojęć używanych w grupowych polisach na życie.

 

Wypadek - nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną.

 

Jako wypadek przy pracy rozumiane jest zdarzenie zakwalifikowane jako wypadek przy pracy w protokole powypadkowym BHP, który nastąpił w związku z pracą:

  • podczas lub w związku z wykonywaniem przez ubezpieczonego obowiązków wynikających z umowy o pracę albo poleceń przełożonych,

  • podczas lub w związku z wykonywaniem przez ubezpieczonego czynności w interesie zakładu pracy, nawet bez polecenia,

  • w czasie pozostawania w dyspozycji zakładu pracy w drodze między siedzibą zakładu pracy, a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego z umowy o pracę; na równi z wypadkiem przy pracy traktuje się - w zakresie uprawnień do świadczeń - wypadek, któremu ubezpieczony uległ w czasie trwania podróży służbowej w okolicznościach innych niż określone wyżej, chyba że wypadek został spowodowany postępowaniem ubezpieczonego, które nie pozostawało w związku z wykonywaniem powierzonych mu zadań.

W razie braku protokołu BHP zgłaszamy roszczenie do ubezpieczyciela jako zwykły wypadek.

 

Wypadek komunikacyjny - nagłe zdarzenie następujące w związku z ruchem lądowym pojazdów mechanicznych, z udziałem pojazdu mechanicznego, w którym ubezpieczony brał udział jako uczestnik ruchu bądź kierowca w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym, wywołane działaniem siły mechanicznej w momencie zetknięcia się pojazdu z osobami, przedmiotami, zwierzętami, wywróceniem się pojazdu, lub pożarem, wybuchem spowodowanym działaniem czynnika termicznego i/lub chemicznego.

 

Inwalidztwo – trwałe zmiany w stanie zdrowia ubezpieczonego, w wyniku których ubezpieczony, zdaniem komisji lekarskiej powołanej przez zakład ubezpieczeń, jest całkowicie niezdolny do wykonywania jakiejkolwiek pracy nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy i po upływie tego okresu nadal pozostaje trwale i całkowicie niezdolny do wykonywania jakiejkolwiek pracy oraz zgodnie z wiedzą medyczną nie rokuje odzyskania zdolności do pracy.

 

Częściowe inwalidztwo - powstałe w wyniku wypadku, uszkodzenie ciała polegające na fizycznej utracie narządu lub całkowitej i trwałej utracie władzy nad narządem wymienionym w specjalnym katalogu w OWU danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

 

Trwały uszczerbek na zdrowiu – zaburzenie czynności uszkodzonego organu, narządu lub układu będące następstwem wypadku, któremu ubezpieczony uległ w okresie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, powodujące jego trwałą dysfunkcję.

 

Poważne zachorowanie – nabycie jednej z chorób wymienionych w katalogu poważnych zachorowań zamieszczonym w OWU danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego w czasie trwania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń.

 

Czasowa niezdolność do pracy ubezpieczonego - niezdolność do pracy, która trwa nieprzerwanie przez okres co najmniej 30 dni kalendarzowych oraz została poświadczona zwolnieniami lekarskimi, z zastrzeżeniem iż zostały one wydane z powodu tej samej choroby lub wypadku.

 

Zwolnienie lekarskie – zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub wypadku wydane przez lekarza spełniające warunki do uzyskania świadczenia pieniężnego z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub wypadku.

 

Choroba - stwierdzone przez lekarza schorzenie lub nieprawidłowość, które powodują zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu ubezpieczonego, niezależne od jego woli.

 

Wada wrodzona – defekt strukturalny obecny od urodzenia powstały w okresie płodowym; może występować w formie izolowanej lub w zespole, objawowo lub w sposób ukryty.

 

Operacja – zabieg chirurgiczny wykonany w szpitalu przez zespół lekarzy i pielęgniarek w celu przywrócenia prawidłowych czynności chorego narządu lub układu, usunięcia chorej tkanki, narządu lub jego części, usunięcia przyczyny choroby, ogniska chorobowego, dokonania przeszczepu, powiązany z koniecznością przecięcia skóry i innych tkanek. Operacją nie są zabiegi przeprowadzane w celach diagnostycznych (np.: biopsja, punkcja, pobranie wycinków, zabiegi endoskopowe i inne), jak również drobne zabiegi chirurgiczne nie wymagające hospitalizacji (np.: szycie ran powierzchniowych, usunięcie ciał obcych i inne).

Operacja wtórna (reoperacja) – zabieg chirurgiczny związany przyczynowo z operacją wykonywany podczas tego samego pobytu w szpitalu (ubezpieczyciele traktują z reguły reoperację jako jeden zabieg wraz z operacją).

 

Dzień pobytu w szpitalu - każda rozpoczęta doba pozostawania ubezpieczonego w szpitalu, liczona jako doba zegarowa.

 

Nagłe zachorowanie – stan chorobowy powstały w sposób nagły, zagrażający życiu lub zdrowiu wymagający natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Dodatkowe cechy dobrych ubezpieczeń grupowych na życie:

 

  • Podejmowanie decyzji o wypłacie świadczeń z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, w przypadkach niezłożonych, powinno być wyłącznie na postawie przedłożonych dokumentów (bez komisji lekarskiej)

  • Zasięg terytorialny powinien obejmować jak największy obszar.

  • Ubezpieczony powinien być objęty ochroną przez 24 godziny na dobę, nie tylko w pracy

  • W ramach odpowiedzialności, w ryzykach np. dziennego świadczenia szpitalnego ubezpieczonego, małżonka, lub partnera czy dziecka, lub operacji ubezpieczonego, odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego powinna obejmować zdarzenia ubezpieczeniowe, nawet jeżeli są następstwem stanów chorobowych mających miejsce przed zawarciem umowy ubezpieczenia

  • Ochrona z tytułu pobytu w szpitalu powinna obejmować okres nawet 365 dni w ciągu roku

  • Powinna występować możliwość dokupienia dodatkowych pakietów w zależności od indywidualnych potrzeb ubezpieczonego.

 

Warte uwagi jest również włączenie do ochrony pakietów umożliwiających uzyskanie pomocy w formie usług assistance medycznego. W ramach takiego pakietu może być np. zorganizowane wraz z pokryciem kosztów (do określonych limitów) usług tj.:

 

  • Pomoc medyczna – np. wsparcie w przypadku zajścia zdarzenia wymagającego zorganizowania wizyty lekarza lub pielęgniarki

  • Rehabilitacja – np. organizacja procesu rehabilitacyjnego, zakup lub wypożyczenie i dostawa sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc trenera fitness (np. po ciąży)

  • Transport i opieka – np. transport medyczny, opieka domowa po hospitalizacji, opieka nad dziećmi lub osobami niesamodzielnymi, pomoc psychologa

  • Dostosowanie miejsca zamieszkania, opieka nad zwierzętami

  • Teleopieka kardiologiczna – zdalna opieka, polegająca na dostawie sprzętu monitorującego pracę serca (EKG), przy jednoczesnej analizie wyników przez lekarza dyżurnego, który w razie potrzeby wezwie pogotowie. Z usługi też możne skorzystać osoba ubezpieczona, jeżeli z powodów kardiologicznych była w szpitalu przez minimum 3 dni.

  • Druga opinia medyczna - możliwość konsultacji wyników badań z lekarzami z zagranicznych klinik medycznych w przypadku poważnej choroby (szerzej ta forma ubezpieczenia zawarta jest w polisach Global Doctors)

 

Pomoc assistance oczywiście przysługiwać może osobie ubezpieczonej w razie nagłego zachorowania lub wypadku, w którym dojdzie do obrażeń ciała. W razie regularnych wizyt u specjalistów proponujemy dodatkową umowę prywatnej opieki medycznej.

Dopasowanie pakietu ubezpieczeniowego do potrzeb pracowników nie jest proste, gdyż w firmie zatrudnione są osoby o różnych oczekiwaniach i w różnej sytuacji życiowej, dlatego kluczowe dla naszej firmy jest poznanie potrzeb i specyfiki danego przedsiębiorstwa, by skonstruować taki program, który najpełniej będzie zabezpieczał ewentualne ryzyka. Zawsze staramy się również dobrać ofertę, która posiada możliwość rozszerzenia w zależności od indywidualnych upodobań konkretnych osób np. ryzyko wypadku w trakcie uprawiania sportu, podróży, ubezpieczenie NNW dziecka itp. Wszelkie umowy grupowego ubezpieczenia na życie jesteśmy również w stanie uzupełnić o prywatną opiekę medyczną jako dodatkową umowę ubezpieczenia.

Zakres dobrych grupowych ubezpieczeń na życie powinien obejmować przynajmniej:

 

  • Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego (w przypadku uczestnictwa w wypadku komunikacyjnym w czasie prywatnym)

  • Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego przy pracy (ważne szczególnie w przypadku kierowców, przedstawicieli handlowych i tp. – czym jest wypadek przy pracy patrz „wyjaśnienie niektórych pojęć” poniżej)

  • Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku przy pracy

  • Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku (niezależnie od miejsca zdarzenia i godzin jego zaistnienia, w przypadku braku protokołu BHP).

  • Śmierć ubezpieczonego w wyniku zawału serca lub udaru mózgu (dodatkowe świadczenie)

  • Śmierć ubezpieczonego (dotyczy śmierci naturalnej)

  • Podobny zakres świadczeń do wyżej opisanych powinien obejmować małżonka lub partnera, a także dziecko lub rodziców / teściów ubezpieczonego – oczywiście wysokość świadczeń może być na innym z reguły niższym poziomie.

  • Wypłata świadczenia za śmierć dziecka powinna być bez górnej granicy wieku dziecka

  • Osierocenie dziecka przez ubezpieczonego (świadczenie dodatkowe)

  • Urodzenie się dziecka ubezpieczonemu (świadczenie dodatkowe)

  • Powstanie trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego w wyniku wypadku jak również świadczenie w razie wypadku nie powodującego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

  • Niezdolność ubezpieczonego do pracy w wyniku wypadku.

  • Poważne zachorowania ubezpieczonego (niejednokrotnie dotyczy nawet 70 jednostek chorobowych)

  • Operacje ubezpieczonego (w wyniku wypadku lub choroby)

  • Leczenie specjalistyczne ubezpieczonego

  • Ubezpieczenie lekowe ubezpieczonego (zwrot kosztów leków zaleconych po pobycie w szpitalu bez konieczności przedstawiania recept lub faktur)

  • Dzienne świadczenie szpitalne Ubezpieczonego za dzień pobytu w wyniku wypadku lub choroby (może być wypłacane już za jeden dzień pobytu w szpitalu)

  • Świadczenie za pobyt na OIOM w wyniku wypadku lub choroby (wypłacane z reguły jednorazowo)

Wysokość świadczeń w przypadku ubezpieczeń grupowych w razie śmierci ubezpieczonego może sięgać nawet kilkuset tysięcy zł, w przypadku uszczerbku na zdrowiu do kilku tysięcy zł za każdy 1 % uszczerbku, świadczenie za dzień pobytu w szpitalu to nawet kilkaset lub więcej złotych – wszystko zależy oczywiście od wysokości składki.

02 grudnia 2020

Co powinno zawierać dobre grupowe ubezpieczenie na życie ?

Gorące

wiadomości

ubezpieczenia24h.online porównywarka ubezpieczeń

Zadbamy o bezpieczeństwo Twojego samochodu (OC, AC),

Odszkodowanie otrzymasz również w razie uszkodzenia na skutek działania żywiołów (Autocasco, Minicasco),

Znajdziesz u nas także ubezpieczenie na wypadek unieruchomienia samochodu w drodze (Assistance).

Dokupując do polisy OC ubezpieczenie opon otrzymasz pomoc w razie ich uszkodzenia w drodze.

W razie poważnej awarii otrzymasz zwrot kosztów naprawy (dodatkowa gwarancja).

W przypadku szkody całkowitej otrzymasz dopłatę do polisy Autocasco lub OC sprawcy (GAP).

Jeśli jeździsz na rowerze ubezpieczymy Cię na wypadek kontuzji lub wyrządzenia szkody osobie trzeciej (NNW, OC w życiu prywatnym).

Posiadamy w ofercie ochronę również dla jeżdżących na hulajnogach elektrycznych (NNW, OC w życiu prywatnym).

Ubezpieczymy Twój dom.

Ochroną może być objęty również dom w budowie.

Otrzymasz odszkodowanie np. na wypadek pożaru.

Ubezpieczymy Twój dom także w razie powodzi i innych żywiołów.

Ubezpieczymy Twoje mieszkanie.

Ochrona ubezpieczeniowa mieszkania obejmuje np. zalanie (również jeśli zalejesz sąsiada).

Ubezpieczymy Twoje zwierzęta domowe.

Ubezpieczymy panele słoneczne (niezależnie od ubezpieczenia domu)

Ubezpieczymy Twoją podróż.

Chroniony jesteś także jeśli w podróży będziesz miał wypadek w czasie rekreacji.

Znajdziemy odpowiednie NNW szkolne dla Twoich dzieci.

Zapewnimy Twoim dzieciom udany start w dorosłe życie w formie posagu.

Pomożemy Ci ubezpieczyć firmę.

Ubezpieczymy Twoich pracowników na wypadek choroby.

Ochrona pracowników obejmuje również nieszczęśliwe wypadki.

Ubezpieczymy Cię od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania zawodu.

Znajdziemy dla Ciebie prywatną opiekę medyczną (ubezpieczenie grupowe).

Ubezpieczymy życie i zdrowie Twojej rodziny.

Ubezpieczymy Cię na wypadek nowotworu.

Możemy pomóc Ci uzyskać zwrot kosztów leczenia za granicą - w razie braku możliwości przeprowadzenia leczenia w kraju (ubezpieczenie Global Doctors).

Ubezpieczamy stadiony i kluby sportowe.

I na pewno coś jeszcze wymyślimy...

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić ?

LOGO GOBAIS

 GRUPA WSPOMAGANIA BIZNESU I UBEZPIECZEŃ

Czym jest grupowe ubezpieczenie na życie ?

 

Polisy grupowe na życie zapewniają pracownikowi przede wszystkim ochronę na wypadek śmierci, poważnego zachorowania, inwalidztwa i trwałej niezdolności do pracy. Pozwalają także na uzyskanie dodatkowych świadczeń, m.in. w razie zgonu bliskiego członka rodziny (małżonka, rodziców czy teściów), jak również z okazji narodzin dziecka. Oczywiście obecnie zawierane polisy na życie to również znacznie szerszy zakres ochrony dotyczący np. pobytu w szpitalu, urazów nie powodujących uszczerbku na zdrowiu, rehabilitacji itp. W przypadku zajścia jednego ze zdarzeń objętych ochroną osoba ubezpieczona lub uposażeni otrzymują z góry określoną kwotę świadczenia. Świadczenie to nie podlega opodatkowaniu. Z grupowego ubezpieczenia mogą również na takich samych warunkach skorzystać małżonkowie, partnerzy życiowi oraz pełnoletnie dzieci ubezpieczonych pracowników.

Jako Ubezpieczający w przypadku umowy grupowego ubezpieczenia na życie występuje zakład pracy, związek zawodowy lub inna instytucja zrzeszająca min. 3 osoby, natomiast ubezpieczonymi są pracownicy lub jej członkowie. W przypadku tego typu umów ubezpieczyciele nie dokonują medycznej oceny ryzyka wobec osób przystępujących do ubezpieczenia, a co za tym idzie, nie różnicują osób obejmowanych odpowiedzialnością ze względu na ich stan zdrowia. Uśrednione wysokości składek i brak medycznej oceny ryzyka owocuje tym, że ubezpieczenie grupowe jest znacznie atrakcyjniejsze od ubezpieczenia indywidualnego, głównie ze względu na cenę i wysokość świadczeń. Wysokość składki zależy od struktury grupy, zakresu i sum ubezpieczenia, a także klasy ryzyka.

Składkę w przypadku pracowniczych ubezpieczeń na życie najczęściej opłaca w całości pracownik lub płatność jest współdzielona z pracodawcą. Firmy największe niejednokrotnie opłacają to świadczenie w całości stając się tym samym atrakcyjniejszym pracodawcą, ponieważ na rynku pracy, w którym o dobrego pracownika trzeba się starać, taki benefit coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. W przypadku współdzielenia lub opłacania składki przez pracodawcę zaletą pracowniczego ubezpieczenia na życie jest to, że pracodawca może wliczyć płacone przez siebie składki w koszt uzyskania przychodu; a ponadto opłacanie już części składki ubezpieczenia grupowego na życie zwalnia pracodawcę z konieczności wypłaty odprawy pośmiertnej przy spełnieniu jedynie kilku warunków. Oznacza to, że może on uniknąć zawiązywania rezerw na odprawy.

 

Grupowe ubezpieczenie na życie

Zapisz wizytówkę

Jesteśmy do Twojej dyspozycji Poniedziałek - Piątek

od 9:00 do 17:00

GOBAIS

GRUPA WSPOMAGANIA BIZNESU I UBEZPIECZEŃ

Telefon: +48 512 608 607; +48 512 617 618

E-mail: poczta@gobais.pl

Napisz do nas

ZGŁOŚ SZKODĘ

Podziel się opinią

Zadzwoń teraz

Zadzwoń teraz