Jak widać zawarcie dobrego dopasowanego do naszych finansów ubezpieczenia komunikacyjnego wiąże się z koniecznością analizy jego różnych składników. Dlatego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń online. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Oprócz tego narzędzie to ma wiele dodatkowych zalet takich jak aktualność ofert, które mogą zmieniać się co jakiś czas. Również czas wykonywania kalkulacji ubezpieczenia jest bardzo ważny, ponieważ przeciągające się procedury mogą nas mocno zniechęcić. Nasza porównywarka ogranicza go do minimum, a łatwe i zrozumiałe pytania sprawiają, że z tego narzędzia może korzystać każdy właściciel samochodu. Dodatkowo w razie jakichkolwiek problemów, pytań lub wątpliwości, za pośrednictwem e-maila lub telefonu, łatwo można skontaktować się agentem, który doradzi nam przy wyborze odpowiedniej polisy.

Kolejnym rozszerzeniem dla polisy OC jest ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Może ono objąć samego kierowcę jak również pasażerów. W przypadku tego ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na wysokość odszkodowania w stosunku do proponowanej przez ubezpieczyciela składki, pamiętając, że za uszczerbek na zdrowiu otrzymujemy z reguły 1 % kwoty bazowej za każdy 1 % uszczerbku, który jest najczęściej określony w specjalnych tabelach zawierających przeliczniki procentowe w stosunku do poszczególnych uszkodzeń ciała. Decydując się na zakup NNW warto też rozważyć opcję wykupienia niezależnego NNW – będziemy wtedy chronieni w każdej sytuacji, nie tylko w samochodzie, jednak takie ubezpieczenie nie obejmie już pasażerów.

Ciekawym dodatkiem do naszej polisy jest też Assistance. Zapewnia on ubezpieczonemu zależnie od firmy ubezpieczeniowej pomoc serwisową, medyczną lub informacyjną. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych decydując się na Assistance zwrócić uwagę należy na jego zasięg terytorialny oraz rodzaj awarii ujętych ubezpieczeniem.

Minicasco zapewni nam wypłatę odszkodowania w razie szkody całkowitej np. w razie pożaru.

Szkoda całkowita

Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych funkcjonuje też produkt o nazwie mini – casco, smart casco lub mini – AC. Jest to okrojona wersja autocasco przeznaczona dla osób chcących ubezpieczyć pojazd np. przed kradzieżą lub szkodą całkowitą powstałą na skutek kolizji lub żywiołów (oferta zależy od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych). Oczywiście podczas podejmowania decyzji o zakupie tego rozszerzenia należy się zastanowić czy będzie ono dla nas wystarczające.

Na co zwrócić uwagę zawierając umowę Autocasco, NNW, Assistance?

 

O ile ubezpieczenie szyb i opon to bardzo proste warianty kosztujące od kilkunastu w przypadku opon do około 100 zł w przypadku szyb; o tyle Autocasco jest dość skomplikowane, zarówno przy wycenie polisy, ponieważ pod uwagę w kalkulacji składki brane są szczegółowe dane o samochodzie, jak np. wartość pojazdu, wersja jego wyposażenia, posiadane zabezpieczenia, czy miejsce parkowania nocą; jak również pod względem zakresu, który jest tu bardzo istotny gdyż w odróżnieniu od OC nie jest normowany ustawą i znacząco różni się u ubezpieczycieli. Jeżeli chcemy być w pełni chronieni z polisy AC warto wykupić o ile to możliwe wariant z wykorzystaniem części oryginalnych bez amortyzacji (nazywa się różnie w towarzystwach ubezpieczeniowych, ale kluczowe znaczenie mają tu słowa części oryginalne i bez amortyzacji). Mamy wtedy pewność, że wypłacone odszkodowanie w pełni pokryje koszty naprawy. Jest to oczywiście wariant droższy. Jeśli chcemy zaoszczędzić można zdecydować się na wariant naprawy z użyciem tzw. zamienników (są z reguły nieco niższej jakości niż części oryginalne ale oczywiście też się sprawdzą, ponadto w razie braku zamiennika zostaje przeważnie zwrócony koszt oryginału) lub z użyciem części oryginalnych z amortyzacją – tu jednak musimy liczyć się z tym, że ubezpieczyciel wypłacając odszkodowanie pomniejszy koszt części o utratę wartości w odniesieniu procentowym do utraty wartości (adekwatnie do wieku) naszego samochodu. Czy wypłacone odszkodowanie wystarczy nam na naprawę – w przypadku samochodów 1-2 letnich pewnie tak, w przypadku starszych może być różnie.

 

W razie zakupu polisy AC należy też zwrócić uwagę na wartość pojazdu jaką proponuje ubezpieczyciel ponieważ może się ona różnić w poszczególnych towarzystwach mając oczywiście wpływ na wysokość składki. Ubezpieczyciele stosują też tzw. franszyzy, które również przeważnie obniżają składkę. W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, tj. AC, mamy do czynienia z określeniem franszyza integralna i franszyza redukcyjna. Obie odnoszą się do wysokości kwoty wypłaconego odszkodowania przez ubezpieczyciela. Franszyza ubezpieczeniowa określona jest przez ogólne warunki polisy. Z reguły nie są to duże kwoty, ale ubezpieczony powinien zastanowić się, czy to mu się opłaca.

 

Franszyza integralna to kwota, do wysokości której ubezpieczyciel nie odpowiada za szkodę. Jeśli jednak wartość szkody przekroczy kwotę franszyzy integralnej, ubezpieczyciel wypłaca całe należne odszkodowanie.

 

Franszyza redukcyjna (tzw. udział własny) to kwota, którą ubezpieczyciel potrąci nam z każdego wypłaconego odszkodowania. Wysokość udziału własnego jest wskazana w umowie ubezpieczenia.

 

Aby nie narażać się na utratę zniżek z polisy AC warto zdecydować się na zakup ochrony zniżek lub ubezpieczenie szyb, które są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Kupując samochód używany warto zastanowić się nad zakupem gwarancji na wypadek poważnych awarii.

Gwarancja dla samochodu używanego

 

 

Co wykupić oprócz polisy OC?

 

Poza obowiązkowym OC wielu kierowców decyduje się na zakup dodatkowych wariantów ubezpieczenia, niejednokrotnie oferowanych przez towarzystwa w pakietach. Nasza porównywarka ubezpieczeń daje oczywiście możliwość rozszerzenia standardowej polisy OC. Można dokupić Autocasco, NNW, Assistance, ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb, a także z pomocą agenta ubezpieczenie GAP oraz gwarancję mechaniczną zarówno dla pojazdów nowych (zakupionych u dealera) jako przedłużenie gwarancji producenta, jak i używanych (zakupionych tylko w komisach).

Co grozi za brak polisy OC?

 

Jeżeli UFG wykryje przerwę w ubezpieczeniu, wyśle do właściciela auta wezwanie do zapłaty. Nie jest możliwe wystawienie polisy z datą wsteczną, a więc za swoje niedopatrzenie czy świadome niedopełnienie obowiązku przyjdzie nam słono zapłacić. Da się oczywiście zawnioskować do UFG o umorzenie kary lub rozłożenie na raty, ale tylko dla osób które będą w stanie udokumentować swoją trudną sytuację finansową lub życiową. Oprócz kary za brak polisy, trzeba będzie też w razie kolizji pokryć szkody wyrządzone swoim pojazdem. Najpierw UFG wypłaci odszkodowanie, a potem wystąpi z roszczeniem regresowym do sprawcy kolizji. Jeżeli szkody będą nie tylko materialne, ale ucierpią także uczestnicy wypadku, konieczne będzie też wypłacenie im odpowiedniego zadośćuczynienia. Co więcej, jeżeli ich stan zdrowia nie powróci do dawnej sprawności, może zostać ustanowiona comiesięczna renta, którą sprawca będzie musiał finansować.

 

Wysokość kar za brak OC.

 

Wysokość opłaty karnej za brak OC komunikacyjnego uzależniona jest od:

 

  • rodzaju pojazdu, którego posiadacz nie spełnił obowiązku ubezpieczenia:

    • samochody osobowe – równowartość 2- krotności minimalnego wynagrodzenia brutto za pracę w roku kontroli,

    • samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy – równowartość 3- krotności minimalnego wynagrodzenia brutto za pracę w roku kontroli,

    • pozostałe pojazdy – równowartość 1/3 minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto w roku kontroli.

  • okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w danym roku kalendarzowym:

    • do 3 dni – 20% pełnej opłaty karnej,

    • 4 do 14 dni – 50% pełnej opłaty karnej,

    • powyżej 14 dni – 100% opłaty karnej.

A gdyby tak…

 

uniknąć zapłacenia OC. To nie jest dobry pomysł – przede wszystkim trudny do zrealizowania, choćby ze względu na prowadzone ewidencje pojazdów np. UFG gdzie figurują wszystkie pojazdy i informacje ubezpieczeniowe o nich. Ponadto nie posiadając ubezpieczenia OC narażeni jesteśmy na wysokie koszty w razie kolizji oraz kary za przerwę w ubezpieczeniu OC nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Kiedy może nastąpić przerwa w ubezpieczeniu OC?

 

W przypadku tego ubezpieczenia ustawodawca zadbał, aby pomiędzy kolejnymi okresami ochrony nie powstała luka – OC które wykupiliśmy osobiście na cały rok odnowi się automatycznie na kolejny okres chyba, że zostaje wypowiedziane przez właściciela pojazdu np. przy zmianie ubezpieczyciela (tu możesz pobrać formularz wypowiedzenia umowy OC).

Są jednak sytuacje, kiedy nie dojdzie do automatycznego przedłużenia; można np. korzystać z polisy po zbywcy pojazdu nie wznowi się ono jednak automatycznie. Nieopłacenie całości składki skutkuje również tym, że towarzystwo nie przedłuży nam umowy. Należy wtedy uregulować płatność i kupić nowe OC.

Błędem jest też teza, że nie trzeba ubezpieczać wraków pojazdów oraz nieużytkowanych samochodów. Należy pamiętać, że dopóki samochód nie jest wyrejestrowany, musi mieć ważne OC.

Tuning samochodu również może mieć wpływ na wysokość składki, szczególnie w przypadku Autocasco.

Tuning samochodu a ubezpieczenie

Jak skutecznie obniżyć koszt polisy OC?

 

Odpowiedź wydaje się prosta: porównać wiele ofert korzystając z naszej porównywarki i jeździć ostrożnie. To jednak co prawda najskuteczniejsza, ale nie jedyna metoda. Jeśli zależy nam na tanim OC można jeszcze przy zakupie pojazdu unikać tych z kierownicą po prawej stronie (tzw. anglików) pomimo, że od 2015 roku można je bez problemu rejestrować w Polsce i są znacznie tańsze w zakupie. Należy też unikać pojazdów z dużymi pojemnościami silników lub tuningowanych optycznie lub mechanicznie / elektronicznie (tuning ma jednak większe znaczenie w przypadku polis AC). W przypadku młodych kierowców bez historii ubezpieczeniowej dobrym rozwiązaniem jest też zarejestrowanie i ubezpieczanie pojazdu wspólnie z osobą z wieloletnim stażem ubezpieczeniowym – tu jednak zalecamy dokupienie ochrony zniżek na wszystkie posiadane pojazdy.

Jak zapłacić mniej za polisę OC mimo kolizji?

 

Wydawać się może, że jedyny skuteczny sposób na zachowanie zniżek, to dogadać się z właścicielem pojazdu, któremu wyrządziliśmy szkodę, by nie zgłaszać jej ubezpieczycielowi. Czyli zapłacić za szkodę z własnej kieszeni, a nie z polisy. To faktycznie może się opłacać, ale tylko wtedy, gdy szkoda jest niewielka i wyrządzona na pojeździe o niskiej wartości tj. niewielka rysa, której można pozbyć się za pomocą specjalnej pasty lub polerowania, zrobiona na 20-letnim samochodzie. Oczywiście musi się na to zgodzić poszkodowany, a tu może być już różnie, ponieważ nawet niewinnie wyglądające uszkodzenie może okazać się bardzo kosztowne, gdy przyjdzie do naprawy. Należy także pamiętać, że istotą ubezpieczenia jest ochrona finansowa właściciela pojazdu na wypadek spowodowania przez niego kolizji czy wypadku. Dlatego płacenie za szkodę z własnej kieszeni wydaje się być bezsensowne. Ponadto może przysporzyć nam sporych problemów, np. gdy właściciel uszkodzonego przez nas auta rozmyśli się i w późniejszym terminie zgłosi jednak szkodę lub zacznie upominać się o dopłatę, w związku z wyższymi kosztami naprawy, które nawet przy 10 -15 letnim samochodzie mogą wynieść kilka tysięcy biorąc pod uwagę wymianę uszkodzonych elementów i lakierowanie. Pamiętać trzeba, że poszkodowany ma prawo do domagania się przywrócenia stanu pojazdu do tego z przed kolizji oraz niejednokrotnie do zadośćuczynienia, jeśli poniósł jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu.

 

W większości Towarzystw Ubezpieczeniowych istnieje też opcja zachowania zniżek, która nazywana jest „ochroną zniżek OC”. Jest to gwarancja, że w razie spowodowania kolizji zniżki nie zostaną nam odebrane (czasem taką ochronę można otrzymać za darmo, w ramach promocji). Należy jednak pamiętać, że gwarancja działa tylko u ubezpieczyciela, u którego ją wykupiliśmy, a oprócz tego często posiada limity tj. określona liczba kolizji w roku lub określona wartość szkód, której nie można przekroczyć. Zachowanie zniżek nie musi też oznaczać otrzymania tej samej oferty OC co przed rokiem. Jeśli np. nasz ubezpieczyciel zmieni cennik i podniesie opłaty dla swoich klientów, skorzystanie z ubezpieczenia od utraty zniżek niekoniecznie uratuje naszą kieszeń.

 

Sprawcy szkód również mają szansę na znalezienie taniego OC, jeśli tylko uda im się trafić na towarzystwo, które nie oceni ich zbyt surowo tzn. może docenić inne ich cechy lub promować posiadany przez nich pojazd. Dlatego, w kolejnym roku po spowodowaniu kolizji, najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie lub maksymalne zniwelowanie zwyżki będzie porównanie ofert wielu towarzystw w naszej porównywarce lub kontakt z nami abyśmy mogli znaleźć najtańsze OC.

Powodując szkodę bez posiadania ochrony od utraty zniżki niestety jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty.

Utrata zniżek po szkodzie

 

Czy po kolizji traci się zniżki na wszystkie samochody?

 

Tak – to niestety prawda. Problem z utratą zniżki za bezszkodową jazdę może pojawić się wtedy, gdy posiadacz polisy z której ma być wypłacona szkoda, jest równocześnie właścicielem kilku samochodów. Wtedy to, nawet niewielkie zarysowanie innego auta może sprawić, że straci on zniżki OC dla wszystkich pojazdów. Nie całkiem dotyczy to flot w firmach – ponieważ tam wyceny polis rządzą się nieco innymi prawami. Podobna kwestia pojawia się w przypadku, gdy pojazd którym spowodowano kolizję ma więcej niż jednego właściciela. Wówczas zniżki traci każdy ze współwłaścicieli tego auta, nawet w przypadku samochodu będącego w użytkowaniu tylko jednej z tych osób.

Materiał filmowy opracowany przez zespół UFG.

Jakie czynniki mają wpływ na wysokość składki OC?

 

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może zaproponować kierowcy inną cenę OC. Rozbieżności w cenach wynikają głównie z tego, że każdy ubezpieczyciel analizuje podczas kalkulacji składki poszczególne dane dotyczące kierowcy i jego auta, określając, które z nich są najważniejsze.

Wśród informacji związanych z kierowcą najbardziej istotny oprócz bezszkodowej jazdy jest wiek właściciela pojazdu. Najwyższe ceny towarzystwa ubezpieczeniowe od lat oferują młodym, niedoświadczonym kierowcom – jednak są też takie, które to właśnie dla nich kierują swoją ofertę – oczywiście posiadamy ich ofertę w naszej porównywarce ubezpieczeń. Analogicznie, u większości ubezpieczycieli najkorzystniejsze oferty trafiają do starszych kierowców, posiadających długą historię bezszkodowej jazdy. Na wysokość składki OC duży wpływ ma również miejsce zamieszkania właściciela samochodu. W dużych miastach (czasem znaczenie może mieć nawet dzielnica), o dużej gęstości zaludnienia, ceny polis komunikacyjnych są z reguły wyższe niż na wsiach i w mniejszych miejscowościach. W przypadku ubezpieczanego pojazdu natomiast, z reguły brana jest pod uwagę głównie pojemność silnika, marka oraz rok produkcji auta.

 

Pozostałe czynniki choć mogą wydawać się mało istotne, to w rzeczywistości dla ubezpieczyciela każdy z nich ma wpływ na ostateczną wysokość składki. Może tak być choćby posiadanie dzieci bądź stan cywilny uznając np. osoby w związkach małżeńskich szczególnie z dziećmi, za skłonne do podejmowania mniejszego ryzyka na drodze.

Znaczenie w wysokości składki ma również sama płatność, która może być jednorazowa – ta oczywiście wychodzi taniej lub podzielona na raty. Różnica w cenie może tu wynosić od kilkudziestu do nawet kilkuset złotych.

Podejście towarzystw ubezpieczeniowych jest jak widać bardzo różne jednak we wszystkich kluczowe znaczenie ma utrata zniżek. Każda spowodowana przez nas kolizja czy wypadek oznacza wzrost składki OC po szkodzie. Na ogół pierwsza szkoda kosztuje nas utratę 10 – 20 % zniżek. Co gorsze na tę wartość nie zawsze wpływ ma fakt, jak poważna była kolizja. Co za tym idzie – nawet drobna stłuczka może skutkować poważną zwyżką składki w kolejnym roku. Ogólnie można przyjąć, że pierwsza kolizja będzie najmniej kosztowna, a przy każdej kolejnej w danym roku cena polisy będzie znacznie drożała.

 

Oczywiście mitem jest stwierdzenie, że aby uciec przed zwyżką można zmienić ubezpieczyciela. Głoszenie takich haseł świadczy tylko o nieznajomości tematu, ponieważ przed podpisaniem polisy towarzystwo i tak sprawdza historię kolizji każdego kierowcy. Weryfikacja odbywa się automatycznie, ponieważ wszystkie dane znajdują się w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Problem mogą mieć również niedoświadczeni kierowcy, którzy nie wypracowali jeszcze żadnych zniżek, ponieważ używali np. samochodu kogoś innego, ale w przeszłości spowodowali kolizję. Może się okazać, że choć w praktyce nie da się im odebrać zniżek, to jednak za pierwsze własne OC zapłacą więcej (będą mieć tzw. zwyżkę). Jest to właśnie efekt raportowania szkód do bazy UFG, z której korzystają wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciele przekazują do niej informacje nie tylko o właścicielu auta, z polisy którego zostało wypłacone odszkodowanie, ale również kierowcy/sprawcy szkody. Najprostszym sposobem na uzyskanie przystępnej ceny ubezpieczenia okazuje się tu porównanie wielu ofert i wybranie ubezpieczyciela, który zabierze nam najmniej zniżek za spowodowanie szkody, czyli mówiąc krótko zaoferuje nam najlepszą cenę ubezpieczenia. Warto również pamiętać, że coraz więcej firm ubezpieczeniowych rezygnuje z przyznawania zniżek i zwyżek za bezszkodową/szkodową jazdę. Składka wyceniana jest wtedy wyłącznie na podstawie historii ubezpieczenia właściciela auta.

Ubezpieczenie samochodu nie zawsze jest sprawą prostą. Podczas przeglądania ofert, często nasuwają się wątpliwości, utrudniające dokonanie właściwego wyboru. Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych daje za bezszkodową jazdę do 60 % zniżek, a niektóre przyznają nawet do 80 %. Jednak tak naprawdę należy zwrócić uwagę na ostateczną cenę polisy, ponieważ zniżki zawsze są liczone od wyjściowej ceny polisy, która u różnych ubezpieczycieli może się różnić nawet o kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych na samym OC. Dlatego warto skorzystać z naszej porównywarki i samemu ocenić co będzie najkorzystniejsze, szczególnie że zakres podstawowego ubezpieczenia OC regulowany jest ustawowo, dzięki czemu każdy ubezpieczyciel obejmuje swojego klienta dokładnie taką samą ochroną.

Pamiętajmy, że kierując pojazdem pożyczonym bez czynnej polisy OC ponosimy odpowiedzialność za jej brak solidarnie z jego właścicielem nawet w sytuacjach jak na filmie.

OC Autocasco NNW Assistance
08 stycznia 2021

OC, Autocasco, NNW, Assistance - co to takiego i dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń ?

Co to jest OC komunikacyjne?

 

OC posiadacza pojazdu zapewnia odszkodowanie poszkodowanym w wypadku drogowym oraz uwalnia sprawcę zdarzenia od konieczności wypłacania takiego świadczenia z własnej kieszeni. Państwo nakłada na wszystkich posiadaczy pojazdów obowiązek zawierania umów ubezpieczenia OC. Dotyczy to pojazdów mechanicznych, czyli:

 

  • pojazdów samochodowych,

  • motorowerów,

  • motocykli,

  • ciągników rolniczych,

  • przyczep,

  • pojazdów wolnobieżnych (z wyjątkiem pojazdów wolnobieżnych należących do rolnika i użytkowanych w związku z posiadaniem przez niego gospodarstwa rolnego).

 

Obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC powstaje najpóźniej w dniu pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Polski (z wyjątkiem pojazdów historycznych, ale nie później niż z chwilą wprowadzenia pojazdu do ruchu); w dniu nabycia pojazdu mechanicznego zarejestrowanego, jeżeli zbywca nie posiadał ubezpieczenia OC, przed wprowadzeniem do ruchu pojazdu wolnobieżnego, pojazdu mechanicznego niezarejestrowanego, najpóźniej w dniu wygaśnięcia dotychczasowej polisy, najpóźniej w dniu ustania odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej (np. w wyniku likwidacji lub upadłości towarzystwa), przed przekroczeniem granicy, w przypadku gdy posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym zarejestrowanym w państwie spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie posiada ważnej Zielonej Karty lub ubezpieczenia granicznego, przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów zarejestrowanych za granicą, niedopuszczonych do ruchu na terytorium RP.

 

Gorące

wiadomości

ubezpieczenia24h.online porównywarka ubezpieczeń

Zadbamy o bezpieczeństwo Twojego samochodu (OC, AC),

Odszkodowanie otrzymasz również w razie uszkodzenia na skutek działania żywiołów (Autocasco, Minicasco),

Znajdziesz u nas także ubezpieczenie na wypadek unieruchomienia samochodu w drodze (Assistance).

Dokupując do polisy OC ubezpieczenie opon otrzymasz pomoc w razie ich uszkodzenia w drodze.

W razie poważnej awarii otrzymasz zwrot kosztów naprawy (dodatkowa gwarancja).

W przypadku szkody całkowitej otrzymasz dopłatę do polisy Autocasco lub OC sprawcy (GAP).

Jeśli jeździsz na rowerze ubezpieczymy Cię na wypadek kontuzji lub wyrządzenia szkody osobie trzeciej (NNW, OC w życiu prywatnym).

Posiadamy w ofercie ochronę również dla jeżdżących na hulajnogach elektrycznych (NNW, OC w życiu prywatnym).

Ubezpieczymy Twój dom.

Ochroną może być objęty również dom w budowie.

Otrzymasz odszkodowanie np. na wypadek pożaru.

Ubezpieczymy Twój dom także w razie powodzi i innych żywiołów.

Ubezpieczymy Twoje mieszkanie.

Ochrona ubezpieczeniowa mieszkania obejmuje np. zalanie (również jeśli zalejesz sąsiada).

Ubezpieczymy Twoje zwierzęta domowe.

Ubezpieczymy panele słoneczne (niezależnie od ubezpieczenia domu)

Ubezpieczymy Twoją podróż.

Chroniony jesteś także jeśli w podróży będziesz miał wypadek w czasie rekreacji.

Znajdziemy odpowiednie NNW szkolne dla Twoich dzieci.

Zapewnimy Twoim dzieciom udany start w dorosłe życie w formie posagu.

Pomożemy Ci ubezpieczyć firmę.

Ubezpieczymy Twoich pracowników na wypadek choroby.

Ochrona pracowników obejmuje również nieszczęśliwe wypadki.

Ubezpieczymy Cię od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania zawodu.

Znajdziemy dla Ciebie prywatną opiekę medyczną (ubezpieczenie grupowe).

Ubezpieczymy życie i zdrowie Twojej rodziny.

Ubezpieczymy Cię na wypadek nowotworu.

Możemy pomóc Ci uzyskać zwrot kosztów leczenia za granicą - w razie braku możliwości przeprowadzenia leczenia w kraju (ubezpieczenie Global Doctors).

Ubezpieczamy stadiony i kluby sportowe.

I na pewno coś jeszcze wymyślimy...

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić ?

LOGO GOBAIS

 GRUPA WSPOMAGANIA BIZNESU I UBEZPIECZEŃ

Zapisz wizytówkę

Jesteśmy do Twojej dyspozycji Poniedziałek - Piątek

od 9:00 do 17:00

GOBAIS

GRUPA WSPOMAGANIA BIZNESU I UBEZPIECZEŃ

Telefon: +48 512 608 607; +48 512 617 618

E-mail: poczta@gobais.pl

Napisz do nas

ZGŁOŚ SZKODĘ

Podziel się opinią

Zadzwoń teraz

Zadzwoń teraz